Jak pracować na kilku etatach?
Bywa, że nie jesteśmy w stanie znaleźć zatrudnienia na jednym etacie, z którego pensja pokrywałaby wszystkie nasze wydatki. Często w takich przypadkach podejmujemy decyzję o podjęciu pracy na kilku etatach, co nie zawsze jest pozytywne w skutkach – poza wynikiem finansowym.
Praca na kilku etatach – zalety
Często osoby pracujące zdalnie mają kłopot związany z ilością zleceń od kilku szefów. Wszyscy wymagają od nich wówczas niemal pełnej dyspozycyjności i dokończenia danego projektu na czas. To paradoksalnie pomaga w zorganizowaniu sobie czasu. Kolejnym atutem jest dość wysoka pensja. Ważne jest również zdobywanie różnorodnego doświadczenia, które nie byłoby możliwe przy wykonywaniu jednej pracy.
Jest kilka plusów, jednak warto również zwrócić uwagę na minusy wynikające z takiej sytuacji. Jednym z nich może być wykonywanie zleceń na „pół gwizdka”, a także zmęczenie, które z czasem może przejść w stan chorobowy. Warto zawsze słuchać swojego organizmu i w porę powiedzieć „stop”, jeśli widzimy, że praca na kilku etatach zwyczajnie nie jest dla nas.
Trzeba być dość obrotnym, żeby łapać kilka etatów
Praca na kilka etatów wymaga zaangażowania.