Home office – model idealny?
Wiele osób marzy o tym, by pracować w systemie home office. Nie jest to wbrew pozorom idealne rozwiązanie dla każdego i warto wziąć to pod uwagę, kiedy zaczniemy myśleć serio o przebranżowieniu. Dla kogo praca w domu to najlepsze rozwiązanie?
Home office dla pracodawcy
Telepraca jest niezwykle korzystna dla pracodawcy, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie powierzchni biurowej oraz kosztów wynajmu i tworzenia nowego stanowiska pracy. Traci jednocześnie możliwość kontrolowanie pracownika, więc dla osób, które lubią panować nad zespołem i mieć pełną kontrolę nad realizacją zadań – nie jest to najlepsze rozwiązanie.
Jak rozliczać telepracę?
Telepraca jest specyficzną formą zarobkowania. Warto więc określić, jak chcemy rozliczać pracowników wykonujących zadania na tym stanowisku. Czy mają oni być rozliczani godzinowo, czy może zaproponować im stawkę za wykonanie konkretnego zadania? To dość trudne, jednak nie niemożliwe i dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by doprecyzować na tyle wygodną formę rozliczeń, by odpowiadała każdej ze stron.
Często osoby pracujące zdalnie narzekają, że ich praca jest nieoskładkowana. To bardzo duża przeszkoda zwłaszcza dla osób, które mają dzieci. Dla nich to szczególnie niewygodna forma, biorąc pod uwagę częstą konieczność pracy zdalnej.
Są plusy i minusy pracy w trybie home office
Oczywiście, tak jak i każdej formy zatrudnienia